رزمی کده-دهکده بزرگ رزمی

http://www.razmikade.ir/

عوراض شکستن قلنج گردن

قولنج, قولنج گردن, قولنج کمر, قولنج شکستن, قلنج شکوندن, قولنج شکستن کمر, قولنج گیری, قولنج شکستن حرفه ای

قولنج, قولنج گردن, قولنج کمر, قولنج شکستن, قلنج شکوندن, قولنج شکستن کمر, قولنج گیری, قولنج شکستن حرفه ای

جدید ترین مطالب سایت

Last posts
عوراض شکستن قلنج گردن
خلاصه داستان :

عوراض شکستن قلنج گردن مضرات بسیاری دارد با این حالی که خیلی ها مضرات آن را میدانند باز هم این کار را انجام میدهند وقلنج شکستن هیچ دلیل توجیه کننده پزشکی و...ندارد و ممکن است خیلی ها بخاطر عادت درحال ادامه دادن این کار خطر ناک هستند و یا میتواند ریشه در استرس داشته باشند ▫️

هیچگاه برای شکستن قولنج خود از افراد دیگر کمک نگیرید زیرا این کار به ستون فقرات شما آسیب زیادی وارد میکند و امکان ضرب دیدگی و کوفتگی و دررفتگی مفاصل را به همراه خواهد داشت.

 

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان، آیا می‌دانید چرا هنگام شکستن قولنج صدای ترکیدن ایجاد می‌شود؟ درواقع صدابر اثر ترکیدن حباب‌های هواست که در مایع سینوویال تولید می‌شود. این مایع چسبناک مانند چرب کننده‌ای است که حرکت مفصل‌ها را آسان‌تر می‌کند. به عبارت دیگر، مایع سینوویال بین هر استخوان کوچک گردن است و با این حرکت احتمال آسیب دیدگی جبران ناپذیر وجود دارد.

شما برای رفع خستگی و رفع گرفتگی های عضلانی به قول خودمان قلنج میشوید و قلنج را میشگنید ولی اصلا این موضوع را نمیدانید که چه فشاری را به مفاصل خود وارد می کنید

 

علت سکته به دلیل شکستن قولنج گردن:

احـتـمـال پـارگـی ریـز در دیــواره رگ‌هـــایی کـه از گـردن عـبـور مـی‌کـنـد، وجـود دارد. این آسیب ‌دیده می‌تواند باعث لخته شدن خون شود. با گیرکردن لخته خون در رگ‌های مغزی احتمال سکته وجود دارد. شکستن قولنج گردن، باعث کشیدگی غیرضروری رباط‌ها در این قسمت می شود. رباط با ضعیف شدن دیگر قادر به نگهداری گردن نیست، درنتیجه فرد دچار گردن درد می‌شود. خوب است بدانید با این کار هرچه قدر هم قولنج بشکنید دیگر نمی‌توانید گردن درد را تسکین دهید و برای آرام کردن این درد باید مسکن مصرف کنید.همچنین هرگز نباید از فرد دیگری برای شکستن قولنج کمک بگیرید چون احتمال آسیب دیدگی ستون فقرات، کوفتگی، ضرب‌دیدگی و دررفتگی مفاصل وجود دارد. از طرفی شکستن قولنج برای افرادی که در میانسالی و سالمندی قرار دارند خطرناک‌تر است چون به دلیل ضعف مفاصل، ابتلا به آرتروز یا پوکی استخوان ممکن است دچار دردهای شدید در ناحیه موردنظر و حتی شکستگی استخوان شوند.

منبع:سلامت نیوز

توضیحات / دانلود گزارش کد : 76

معرفی مربیان و اساتید

معرفی مربیان و اساتید و باشگاه های منطقه

نقد و بررسی

نقد و بررسی بهترین فیلم های جهان